• Tel: 066-079-92-04
  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ГоловнаНовини

 

 

Косоокість. Тернистий шлях лікування.

Шановні батьки! Ця стаття присвячена питанням косоокості, а їх, дійсно, виникає чимало, коли сім'я стикається з цією проблемою у дитини. Десять років я лікую дітей з косоокістю, але хвилюючі батьків питання залишаються колишніми. Ось деякі з них.

 

Чи впливає спадковість на появу косоокості?

Безсумнівно, впливає. Якщо один з батьків страждає косоокістю, то більша ймовірність його розвитку у дитини. При цьому в спадок передаються анатомічні фактори, такі як, неправильне прикріплення або аномальна будова очних м'язів, дефекти зору та ін.. Тому, при схильності до косоокості, потрібне регулярне спостереження дитячого офтальмолога з самого народження.

 

Які основні причини косоокості?

Крім спадкової схильності на перше місце виходить патологія вагітності та пологів. Внаслідок гіпоксії плода, родової травми головного мозку і шийного відділу хребта порушується іннервація окорухових м'язів, що призводить до їх відхилення. Суттєву роль у розвитку косоокості грають такі вроджені дефекти зору, як далекозорість (гіперметропія), короткозорість (міопія), астигматизм. При цьому пусковим моментом є анізометропія (різниця в оптичній будові очей), в результаті якої те око, що гірше бачить, відходить убік від загальної точки фіксації.

 

Косоокість,що непомітна для батьків та оточуючих.

Явна косоокість звичайно помічається відразу, але треба знати, що буває і прихована косоокість (гетерофорія) або м'язовий дисбаланс. Анатомія органа зору така, що за рухливість очного яблука відповідають 6 м'язів, всього 12, які перебувають у стані різного натягу та тонусу. При косоокості страждає не тільки м,яз, що ніби-то провокує її, але й інші, так як ця патологія сприяє подальшій ригідності і поганій роботі всієї м,язево-рухової системи ока. Звідсіля походження вправ для очей, що направлені покращити стан очних м,язів, покращити їх еластичні та функціональні властивості.

 

М'язова нерівновага зустрічається у 80% людей, зазвичай не доставляє неспокою, але може бути неусвідомленою причиною швидкого зорового стомлення. Звідси стає зрозумілим, чому гетерофорія ( прихована косина) є чинником ризику короткозорості. При збільшенні зорового навантаження поблизу (надмірне навчання, книги, мобільні та комп,ютерні ігри і т.д.) м'язовий ресурс швидко вичерпується і косоокість може стати постійною. При цьому головним «провокатором» є комп'ютер.

 

У якому віці зазвичай з'являється косоокість?

Найчастіше косоокість розвивається на третьому році життя, коли з'являється інтерес до занять поблизу: малювання, ліплення, розглядання картинок і т.д. При цьому посилюється навантаження на очні м'язи і акомодацію( фокусування зору), що при недосконалості зорової системи проявляється відхиленням очей. Косоокість може бути також вродженою, особливо, коли є параліч очних м'язів. Воно так і називається – паралітичним і відмічається майже одразу після народження.

 

Яке обстеження необхідно пройти дитині з косоокістю?

Повну спеціалізовану діагностику у дитячого офтальмолога, що включає в себе:

1-Визначення гостроти зору кожного ока;

2-Дослідження положення очей і обсягу рухів;

3-Визначення кута косоокості за Гіршбергом; cover-test;

4-Дослідження бінокулярного зору за допомогою кольоротесту та іншими методами;

5-Дослідження рефракції (оптики) очей на вузькі і широкі( атропінізація) зіниці з використанням педіатричного та звичайного авторефрактометра (комп'ютерної діагностики) та скіаскопії;,

6-Дослідження переднього відрізка та оптичної прохідності середовищ ока, очного дна за допомогою щілинної лампи (біомікроскопія), прямого та бінокулярного офтальмоскопа;

Потрібно також консультація дитячого психоневролога, оскільки діти з косоокістю часто страждають захворювання центральної нервової системи, дитячим неврозом, мають психологічні проблеми (страхи, тривожність, труднощі в спілкуванні, занижену самооцінку, невпевненість у собі і др). Вертебролог оцінить стан гнучкості хребта за методом Шобера та стан шийного відділу. Стан сполучної тканини теж відіграє роль в виникненні косооокості .

 

Що треба знати батькам про діагноз дитини?

По напрямку відхилення косоокість буває збіжна, коли очі відхиляються до носа, розбіжна - до скроні, і вертикальна. Несприятливий прогноз, якщо косить тільки одне око. Це говорить про функціональну нерівність очей і загрожує слабкозорістю «від невживання», як казали в давнину. Батьків лякає ситуація, коли спочатку косить тільки одне око, а в процесі лікування обидва ока починають відхилятися черзі. Цей перехід від монокулярної косоокості до альтернуючої (змінної) не означає погіршення, а свідчить про те, що очі стали рівні по гостроті зору і готові працювати разом.

Зустрічається такий вид косоокості, який повністю виправляється окулярами. Він називається акомодаційним. Якщо кут косоокості в окулярах стає меншим, то це частково-акомодаційна, якщо не змінюється - то неакомодаційна косоокість. Останнє частіше підлягає хірургічному лікуванню.

 

                Збіжна косоокість

               Розбіжна косоокість

 

Про що говорить кут косоокості?

Величина кута косоокості визначає тактику ведення. Якщо спочатку кут косоокості більше 15 градусів, то хірургічне лікування практично неминуче. Якщо кут косоокості 20 градусів і більше, то операція рекомендується як один з послідовних етапів лікування. При малих кутах косоокості - менше 10 градусів, часто обмежуються тільки апаратним лікуванням. У будь-якому випадку ведення пацієнта припускає логічну послідовність лікувальних дій з метою відновлення бінокулярного зору.

 

Чому на лікування косоокості йдуть роки?

Функція бінокулярного зору дуже складна і формується перші 7 років життя. Удосконалення нейронних зв'язків очей з мозком триває до 12 років. При косоокості бінокулярний зір відсутній і в процесі лікування треба сформувати зорову функцію, яка ще не склалася від природи. Ця особливість захворювання представляє найбільшу трудністю в лікуванні. Щоб її подолати розроблений етапний підхід:

1. Оптичний. Передбачає дослідження рефракції очей, виявлення дефектів зору і їх оптичну корекцію. Іншими словами, підбір окулярів. Він має у дітей свої особливості, істотно відрізняється від дорослих і повинен проводитися виключно дитячим офтальмологом.

 

 

2. Плеоптичний. Плеоптика - це лікування амбліопії (слабкозорість, «ліниве» око). Поки не буде підвищена гострота зору, поки не буде виправлена нецентральна фіксація, рухатися далі неможливо. Плеоптичне лікування включає в себе апаратний комплекс (лікування амбліопії) і такий непопулярний метод, як оклюзія або «заклеювання» одного ока, що викликає опір, як у батьків, так і у дітей.

Адаптація до окклюдору - це серйозна проблема, оскільки діти не люблять ходити з одним закритим оком, їм спочатку важко, погано видно. Маленькі дітлахи зривають заклейку, не дають надіти. Є й психологічний аспект, так як заклеювання саме по собі є косметичним дефектом. Дітей можуть дражнити, показувати на них пальцем,насміхатися. До всього цього треба бути готовим і правильно налаштувати дитину. Треба знайти підхід, переконати, можливо, в грі: заклеїти очко улюбленому ведмедику або собі, давши позитивний приклад.

   

   

 

 

 

Пам'ятайте, одужання від усіх видів косоокості, крім аккомодаційного, без оклюзії неможливо!

У чому сенс оклюзії, для чого вона так потрібна при косоокості?

Призначення заклеювання переслідує дві мети:

1)Підвищення гостроти зору, оскільки око, що працює в «одиночку», швидше «розглядається».

2)Вироблення функціональної рівності очей за рахунок формування правильних нейронних зв'язків очей з мозком.

Це основні умови вилікування.

Окклюдор при косоокості призначається погодинно чи на весь день і знімається на ніч. Режим носіння визначає лікар.

 

3. Ортоптичний. Ортоптика - це вироблення правильного бінокулярного зв'язку очей з мозком - нормальної кореспонденції сітківки (НКР), при якій синхронно функціонують її зони, що відповідають за високий зір, і центри зорової кори. З цією метою використовуються такі прилади як синоптофор, лікувальні комп'ютерні програми, призми.

 

 

4. Хірургічний. Операція проводиться з метою усунення або зменшення кута косоокості і готує очі для подальшого тренування і вироблення правильного бінокулярного зору, і часто потрібна не одна. Батьки часто неправильно трактують необхідність етапу косметичного виправлення косоокості, думаючи, що операція все одразу виправить. Але це неправильно: операція готує дитячі очі для подальшого розвинення бінокулярного глибинного зору і його закріплення. Сам факт усвідомлення необхідності оперативного втручання завжди дуже турбує батьків, хоча боятися операцій при косоокості не варто. Хірургічна травма при них мінімальна, методики добре розроблені, давно відомі. Коригується тільки місце прикріплення м,язів до ока. Операції проходять під загальним наркозом і тривають недовго. За декілька днів дитина готова повернутися до звичайного режиму.

 

Через власний страх за дитину не варто прирікати його на життя без бінокулярного зору. Це інше зорове сприйняття - не стереоскопічне, в одній площині, без глибини простору. При цьому від косого ока в мозок надходить сурогатне спотворене зорове відчуття, що приводить до асиметрії правої і лівої півкулі головного мозку. Для подолання двоїння мозок пригнічує зображення від одного ока.

   


Іншими словами, при косоокості порушується не тільки робота очних м'язів, але і функціонування центральної нервової системи. Це складні питання нейрофізіології, і треба розуміти, що дітей з косоокістю ми лікуємо не на рівні очей, а на рівні зорових центрів кори головного мозку. Вчимо їх дивитися правильно, так, як закладено природою. А, спотворену неправильним положенням очей, хибну звичку неправильного бачення намагаємося здолати. Це вимагає від дитини певного рівня розвитку та інтелекту, а також часу.

                                                

5. Диплоптичний. Диплоптика - завершальний етап лікування косоокості, спрямований на відновлення і зміцнення бінокулярного зору. На цьому етапі закріплюється досягнуте після операції симетричне положення очей. Удосконалюється здатність дитини бачити бінокулярно, розширюються фузійні резерви, формується фізіологічне двоїння, необхідне для правильного сприйняття відстані до об'екта. З цією метою проводяться тренування з призмами, лінзами Баголіні, розроблені лікувальні комп'ютерні програми.

 

Які критерії одужання від косоокості?

-Симетричне правильне положення очей;

-Висока гострота зору без окулярів;

-Сталий бінокулярний стереоскопічний зір.

 

Що буде, якщо не лікувати косоокість?

Не варто затягувати з лікуванням, оскільки буде набагато складніше відновити функції зору. Результати лікування безпосередньо залежать від своєчасності розпочатого лікування і від причини, що викликала цю патологію.

Косе око поступово втрачає зір аж до слабкозорості. Відхилення очей, як правило, залишається і турбує в більш старшому віці, як косметичний дефект, часто приводить до комплексу неповноцінності.

 

Мені доводиться бачити на прийомі багатьох дорослих людей з косоокістю, які все життя, соромлячись своєї недуги, ховають очі, хто - під чубок, хто - під темні окуляри, тобто страждають від цього, а якщо і заговорять про це, то завжди з «обуренням на весь світ». Крім того, косоокість обмежує вибір професій, що вимагають бінокулярного зору. До них відноситься праця льотчиків, військових, космонавтів, штурманів та ін.. Досить часто роботодавець косоокість сприймає як відлякуючий момент і відмовляє в працевлаштуванні навіть не дивлячись на професійні досягнення! На даний момент існує обмеження пов,язане з дефектами зору для людей, що повинні працювати за персональними комп,ютерами.

 

Скільки часу триває лікування косоокості?

Послідовне, а часто і паралельне проведення пацієнта по всіх етапах лікування займає не менше двох років, але досить часто буває і довше. Батьківське терпіння слабне, за відсутністю правильного розуміння процесу лікування багато з родичів завчасно «опускають руки» і залишають дитину з ії проблемою наодинці. Якщо косоокість з'явилося у віці 2-3 років, то до школи його, безсумнівно, треба вилікувати. Ускладнює одужання незрілий вік та непосидючість маленьких пацієнтів, коли діти ще не здатні до складного для них апаратного лікування. Якщо окуляри і заклейку ми можемо надягти на дитину, хоча і це не просто, то заняття плеоптикою можливі з 3-3,5 років, ортоптикою - з 4 років.

 

Косоокість - тривожний діагноз, що вимагає великих зусиль і терпіння не тільки від батьків а й від лікаря та дитини. Це тернистий шлях, і ношу, як я кажу батькам, треба нести разом. Разом розділяти відповідальність за одужання дитини. Для батьків це, перш за все, неухильне! виконання лікувальних призначень, вчасна явка на планові огляди. За статистикою лише 28% батьків дотримуються рекомендацій лікаря, що, звичайно, затягує лікування.

 

Пам'ятайте, що косоокість можна і потрібно вилікувати в дитинстві!

До теперішнього часу склалася ефективна система лікування косоокості, яка удосконалюється, збагачується сучасними цифровими технологіями. Треба тільки в неї увійти, образно кажучи, як в колію, дотримуватися і не відступати. Бувають, звичайно, важкі моменти, коли у батьків опускаються руки, настає розчарування, хочеться все кинути і не «мучити» більше дитини окулярами, заклеюванням, апаратами і операціями. Я чула це не раз. Але, воістину, в лікуванні косоокості дорогу здолає той, хто йде. Я знаю безліч прикладів повного одужання.

 

 

 

Нехай вас підтримає на цьому тернистому шляху мудрість вірша Роберта Фроста «Ноша». У ньому відбито основний підхід до лікування косоокості та, взагалі, до вирішення життєвих проблем.

 

Ноша

Дрібниця порию випаде з рук.

Нагнешься підібрати його, і раптом

Ненароком упалому вслід

Вниз полетить ще один предмет,

І поповзе тихенько ноша, вся

З рук твоїх розсипатися погрожуючи,

Оскільки вона занадто важка

І занадто велика тобі була.

Тоді, притиснувши її до грудей,

Розгублено ти сядеш посеред

Своєї дороги, щоби потім знову

Всі підібрати і заново підняти.

 

 

З повагою лікар-дитячий офтальмолог

Центру «ВІЗУС-КІДС»

Сухарєва І.С.

 


 

 

 

                         Батьки, зверніть увагу!

 

Звертаємо Вашу увагу та наводимо список характерної поведінки дітей та особливостей у їхньому навчанні. Якщо Ви відмітили хоча б 3-4 пункти з цього списку, то Ваша дитина потребує обов’язкового розширеного обстеження та нагляду офтальмолога, навіть якщо гострота зору при попередньому обстеженні склала 100% кожним оком.

 

 Характерні ознаки прихованих проблем, що можуть бути пов’язані із розладом зору та сприйняття.

 

 

 

Дитина:

 

Закриваєчи покриває однеоко.

Мружиться.

Дивиться з-під лоба чи задерши голову догори.

Тре очі руками.

Відчуває складність в баченні предметів на відстані (приклад: літак в небі, пташка, рекламні щити, повітряні кульки).

Дивиться боком чи нахиляє голову в сторону плеча при читанні, письмі, перегляді ТВ.

Всіляко уникає читання.

Часто кліпає.

Періодично має почервонілі очі.

Дитина полюбляє слухати, коли їй читають та самостійно відмовляється читати.

Нахиляєнизько голову при читанні, підходить близько до ТВ.

Приймає викривлене положення тіла при письмі.

Веде головою, коли читає, чи постійно змінює кут зору.

Плутає буквичи слова, переписує з дошки незрозумілі та дивні слова.

Міняє букви чи слова місцями ( ніби читає здогадками).

Бігає очима по тексту, шукає місце читання.

Двічі перечитує, пропускає слова, повторюється.

Втрачає направленість читання, губиться в тексті.

Не може читати«про себе», читає тільки вслух.

Читає повільно, з напругою.

Постійно використовує свій палець, в якостііндикатора (читає з пальцем).

Скаржиться на розмитісь та мутність.

Скаржиться на скакаючі букви, або те, що рядки розбігаються.

Погано засвоює чи нерозуміє прочитане, не запам’ятовує прочитаний текст.

Дитина не пам’ятає, про що читала, має погану довгострокову пам’ять.

Має проблеми з друком, малюванням.

Пише сумлінно, обережно, але надто повільно.

Пише з натиском, ніби потовщуючи лінію письма чорнилами для кращого бачення.

Надає перевагу товстому перу фломастера чи ручки.

Не помічає ліній в зошиті, пише попри них, виходить з рядка чи клітинки.

Має крупний почерк чи надто мілкий.

Грубо і незріло утримує в руках ручку чи олівець..

Постійно помиляється.

Швидко втомлюється при навчанні чи заняттях.

Має складність в переписуванні з дошки в зошит, витрачає багато часу, роздивляється.

Має складність в розпізнаванні слів.

Володіє поганим та мізерним словарним запасом.

Має труднощі з памяттю.

Не любитьтауникає задач та головоломок, мозаїк, пазлів та логічних задач.

Запам’ятовує краще те, що побачить, ніж те, що прочитує.

Звертає увагу на великі об’єкти, залишаючи без уваги дрібні.

Відповідає краще в устній формі, ніж в письмовій.

Знаючи добре тему урока, не складає контрольні завдання, не встигає, помиляється.

Знижена концентрація уваги, втрата інтересу, незосередженість.

Має погану координацію, часто шпортається, не помічає ямки на дорозі, бордюри, б’ється об одвірки, дерева, гілки, падає з велосипеда, натикається на пішоходів та ін..

Має хаотичні некоординовані рухи, не може спіймати м’яча, воланчик (ловить невчасно).

Має складність при роботі з ножицямита невеликими ручними інструментами ( не полюбляє конструктори, мозаїки, вишивку, бісер та ін).

Не полюбляє таухиляється від занять спортом.

Дитині складно спіймати чи відбити м’яча.

Має сповільнену, заторможену реакцію.

 

  Ці симптоми є відправним пунктом зверення уваги на стан зорової системи дитини та вчасної і адекватної її корекції.

  В час проникнення комп’ютеризації та різноманітних гаджетів в життя наших малюків, мало хто з батьків надає повноцінну увагу органу зору, який не готовий зносити без тих чи інших відхилень таку потужну нагрузку, яка на нього випала.

 Навчальні шкільні програми, додаткові гуртки, потребують стійкості та витривалості, а ці функції здебільшого повязані з органом зору: все навчання ми сприймаємо через зір. Тому фукції органа зору дитини мають бути на високому рівні. Це і висока гострота зору, активна  стійка акомодація та хороші показники конвергенції, відсутність прихованої косоокості та інших патологічних станів.

 

 

Для дітей з порушенням зору в нашому центрі існують навчальні програми, які розробляються індивідуально потребам кожного пацієнта.

Основні та необхідні візуальні навички включені в усі програми лікування, також доповнюються конкретними тренувальними міроприємствами, призначеними для різних потреб.

 

Успіх лікувальних програм залежить головним чином від пацієнта та його сумління, бажання займатися, а також сумлінності батьків допомогти своїй дитині відновити зір.

 

Рекомендації після тренувальних програм, тривалість  занять та свідоме зусилля при проведенні домашніх вправ діти повинні дотримуватися згідно вказівок лікаря.

 

Разом ми досягнем успіху.

 

 

 Лікар-офтальмолог центру «Візус-кідс» Сухарєва Ірина Степанівна.

 

 


 

       ДОМАШНІЙ ТРЕНАЖЕР ДЛЯ ЗОРУ!

Порушення зору у дітей. Актуальні поради дитячого офтальмолога Тетяни Волощук

Порушення зору у дітей — поширена проблема в усьому світі. За даними ВООЗ, зорові порушення мають близько 19 млн. дітей. При цьому у 12 млн. з них порушення викликані причинами, які легко діагностуються і коригуються. У 1,4 млн. дітей сліпота невиліковна. Такі діти потребують спеціальної допомоги для нормального психологічного та особистого розвитку.

  В Україні проблеми із зором мають 20% дітей. Зорові порушення заважають дитині пізнавати світ, створюють труднощі при спілкуванні з оточуючими, навчанні, обмежують діяльність і загрожують розвитком сліпоти. Багатьох наслідків можна уникнути, якщо вчасно виявити проблему і почати лікування.

   Інтенсивне формування органів зору у дитини відбувається в перші 5 років життя. Більшість дітей народжується з укороченими очними яблуками. Це проявляється дитячою далекозорістю і зазвичай проходить до 6 років. Ріст очних яблук триває до 14-15 років. Очі дітей і підлітків дуже вразливі до підвищених навантажень і недотримання гігієни, тому підвищений ризик розвитку порушень зору.

   В лікаря дитячого офтальмолога медичного центру «ВІЗУС КІДС» Тетяни Волощук, ми вирішили поцікавитись чи є якісь методики  ефективні для профілактики та лікування проблем зору в домашніх умовах, бо під час навчального року не всі мають час на тривале лікування  чи профілактику в умовах клінік?

 

   Скажіть будь-ласка, чи є якісь засоби для домашнього використання за допомогою яких б діти могли між курсами лікування підтримувати та покращувати свій зір, чи займатись профілактикою його порушень?

 

 Так, одними з кращих таких тренажерів є лінійки акомодаційні ЛА призначені для лікування порушень зору (розлади акомодації) за методикою д.м.н. В. І. Сердюченко та к.м.н. В. В. Коваленко (методика рекомендована до застосування АМН України в 1999 р.). 

Виробом можна користуватися в амбулаторних і домашніх умовах, в спеціалізованих дитячих садах і школах-інтернатах для дітей з вадами зору. Корпус лінійки виготовлений з твердих сортів деревини. У лінійці моделі ЛА встановлені сферичні лінзи. Лінзи виготовлені з оптичного скла. Принцип лікування полягає в поперемінному додатку до ока позитивних і негативних лінз. Прикладаються спочатку лінзи, розташовані в нижній частині лінійки (-0,25 і +0,25),  потім переходять на більш сильні (-0,5 і +0,5 або 0,75 і +0,75). Більш докладна методика застосування додається до виробу. Клінічні випробування,проведені в інституті очних хвороб                   ім.В.П. Філатова АМН України, показали високу ефективність застосування виробу при лікуванні розладів акомодації. Так, після проведення курсу лікування у 62%пацієнтів була досягнута гострота зору 1,0 і вище, відновлена центральна фіксація при дисбинокулярній амбліопії у 77% хворих.

Є і інші модифікації лінз, які використовуються при інших більш складних захворюваннях в тому числі і при астигматизмі.

           Вправи для очей можуть попередити короткозорість?На скільки актуальне використання тренажеру в наш час?  Яке захворювання найчастіше зустрічається?

При сучасному способі життя кількість людей, у яких виникають проблеми із зором, збільшується.  Різноманітних хвороб очей і розладів зору безліч, але основна увага приділяється короткозорості, адже в основному, до виникнення цієї хвороби в наші дні призводить тривала робота з монітором комп'ютера.   Зосередження зору на близьких об'єктах викликає звикання. Очні м'язи пристосовуються до фокусування зорової системи саме на  предмети, які знаходяться поруч. Як наслідок, на дальні об'єкти   фокусуватися очам стає складніше і розвивається короткозорість. Звичайно, це лише одна з причин виникнення короткозорості, але вона основна і подібний механізм викликає появу цього дефекту зору у представників багатьох професій.                                                                                                                   Дуже часто короткозорість дійсно можна попередити або вилікувати, вправляючи очі. Очима ж теж керують м'язи, які піддаються «дресируванню» за допомогою тренування. Кожен, у прагненні зберегти зір, може слідувати декільком простим рекомендаціям: П'ять, а краще 10хвилин кожного робочого години необхідно присвячувати розслабленню очей, яке має на увазі повний відрив від роботи.

 1. Зробіть десяток-другий кругових рухів очима, не повертаючи голови; подивіться максимально вправо, потім вліво, теж десяток разів; кілька разів міцно примружтеся; легко-легко, як метелик крилами, поморгайте - відчуйте, як динамічно рухаються повіки. 

2.Зробіть очам «будиночок»: міцно притисніть долоньки одна до іншої,потріть їх, прикладіть долоні до очей так, щоб центр долонь був напроти очей, і потримайте їх так кілька хвилин. Завдяки цій нехитрій процедурі, очі відпочивають від світла, поліпшується їх кровообіг.

 3. Виберіть будь-який предмет на віддалі. Постарайтеся поперемінно сфокусуватися на ньому і на чомусь близькому. Десятка-другого повторень буде достатньо. Також існує безліч способів вирішення проблем з очима. Це і лазерна хірургія, і окуляри разом з контактними лінзами, і комплекси різних вправ, які можна пройти в нашій клініці, за методиками розробленими кращими спеціалістами в галузі дитячої офтальмології.

Порадьте, як займатись на даному тренажері по методу Коваленко?


Порядок роботи
Лікування проводиться в окулярах, що дають максимально можливу гостроту зору. Ліве око закривається заслінкою. Пацієнт правим оком розглядає з відстані 5 метрів таблицю для перевірки гостроти зору для далі. Поверх окулярів перед цим  оком встановлюється скло +0,25 дптр. Яке суб'єктивно трохи знижує гостроту зору. Через кілька секунд «прояснюється» рядок, відповідна максимальної гостроті зору. Потім замість скла + 0,25 дптр встановлюється скло -0,25 дптр. І процедура повторюється. Зміна стекол +0,25 дптр і -0.25 дптр виробляється 20 разів, і при цьому пацієнт кожен раз повинен уважно дивитися на таблицю до моменту повного «прояснення» букв рядка, що відповідає максимальній гостроті зору. Після цього по 10 разів по черзіпред'являються скла + 0,5дптр і -0,5 дптр, потім по 10 разів - скла +0,75 дптр і -0,75 дптр. Аналогічно проводиться лікування і на правому оці.

При однаковій гостроті зору правого і лівого ока лікування може проводиться одночасно на обох очах. При зниженні гостроти зору поблизу лікування доцільно проводити і на близькій відстані, для чого рекомендується використовувати стандартні таблиці для перевірки гостроти зору поблизу або будь-який текст з самим малим розміром літер, які пацієнт в змозі розрізнити з відстані 33 см.

Методика ефективна при лікуванні дітей і підлітків зі спазмом акомодації (помилковою короткозорістю), короткозорість слабкої ступеня і далекозорістю (в останньому випадку сила змінних лінз може бути збільшена до + -1,5 дптр, + -2 дптр, + -2,5 дптр і т.д. відповідно до призначень лікуючого лікаря).

А що входить в комплект з цим тренажером, чи потрібно ще щось  докупляти?

В комплект входить все необхідне для його домашнього використання
Комплектація:

1) лінійка акомодаційна;

2) таблиця офтальмологічна;

3) інструкція;

4) чохол;

А де у Івано-Франківську можна придбати дані тренажери?

 Їх можна придбати в дитячих офтальмологічних центрах «ВІЗУС КІДС» за адресою м. Івано-Франківськ,  вул. Сабата 14 та «Дитячий зір» за адресою  вул.  Дністровська 16а - 4 поверх, або замовити по тел. 0503739653 в представника виробника.

 

 

Графік роботи

Понеділок: 09:00-20:00
Вівторок: 09:00-20:00
Середа: 09:00-20:00
Четвер: 09:00-20:00
П'ятниця: 09:00-20:00
Субота: 09:00-18:00
Неділя: Вихідний

Контакти

  • 066-079-92-04
    0342-73-54-96
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • м.Івано-Франківськ,
    вул. Чорновола 101
  • Ми в соціальних мережах: http://
  • Подивитись на карті
050-373-96-53

Статистика

На сайті 17 гостей та відсутні користувачі